Kafeteria benefitów – odkryj najlepszy sposób na zróżnicowane świadczenia pozapłacowe dla pracowników

Niniejszy artykuł pod tytułem Kaizen zorientowany na zespół nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kaizen zorientowany na zespół należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W obecnych czasach pracodawcy mają coraz większą świadomość, że zespół doświadczonych specjalistów zaangażowanych w powierzone im projekty jest kluczem do sukcesu firmy.

Wiedząc o tym, dokładają oni wszelkich starań, aby zapewnić swoim pracownikom komfort i wygodę poprzez różnego rodzaju udogodnienia i świadczenia pozapłacowe mające wpływ na satysfakcję, zadowolenie i motywację każdego z pracowników firmy. Coraz częściej pracodawcy uwzględniają informację o przysługujących świadczeniach pozapłacowych już na etapie ogłoszenia rekrutacyjnego, aby wyróżnić swoją ofertę pracy i zainteresować nią wziętych specjalistów z danej branży. Kandydaci prócz wynagrodzenia dużą wagę przywiązują do rozmaitych udogodnień i benefitów pracowniczych, jakie zapewniają firmy oferujące im zatrudnienie. Ale benefity to również doskonałe narzędzie motywacyjne dla pracowników, którzy od dawna pracują w naszej firmie. Dzięki nim czują się docenieni przez swojego pracodawcę i wykazują większe zaangażowanie powierzone im zadania.

Pakiet benefitów – najważniejsza jest wygoda!

Do czego przywiązują wagę pracownicy w dzisiejszych czasach? Niezależnie od wieku i stażu pracy, każdemu z nas zależy na komforcie i wygodzie, której szukamy na wszystkich płaszczyznach życia, zarówno w pracy jak i poza nią. Kolejną istotną kwestią jest oszczędność czasu. I właśnie tego oczekujemy od pakietu benefitów, które zapewnia nam pracodawca. Chcemy korzystać z przysługujących nam świadczeń w sposób prosty, szybki i wygody. Dlatego też, pakiet benefitów pracowniczych powinien ograniczać formalności związane z wypełnianiem papierowych formularzy i wniosków, zbieraniem faktur, za które przysługuje nam zwrot poniesionych kosztów od firmy, w której jesteśmy zatrudnieni, a także ciągłe wizyty w dziale HR w związku z korzystaniem z przysługujących nam benefitów pracowniczych.

Na czym jeszcze zależy pracownikom w zakresie świadczeń pozapłacowych? Z całą pewnością dużym udogodnieniem jest łatwa możliwość zmiany pakietu benefitów lub dokupienia kolejnego z nich przez Internet bez zbędnych wizyt w dziale HR. Takie rozwiązania pozwoli każdemu z pracowników dostosować pakiet benefitów do swoich indywidualnych potrzeb.

System kafeteryjny – szeroka oferta benefitów  w jednym miejscu

Gotowe systemy kafeteryjne to rozwiązanie, które coraz częściej wybierają pracodawcy, którzy chcą zaspokoić potrzeby każdego ze swoich pracowników, zapewniając im komfort i wygodę korzystania z dostępnych świadczeń pozapłacowych. Ponadto uławia im to obsługę i wybór interesujących ich benefitów.

Systemy kafeteryjne oferują swoim użytkownikom szeroki wybór świadczeń pozapłacowych z różnych dziedzin takich jak sport, turystyka i rekreacja, rozrywka czy też kultura. Dzięki temu, każdy z pracowników może swobodnie wybierać benefity, które są zgodne z jego aktualnymi potrzebami, zainteresowaniami, stylem  życia czy też ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Taka swoboda w wyborze benefitów to duże udogodnienie, które z cała pewnością doceni każdy z pracowników.

Kafeteria benefitów – Ty wybierasz!

Pracodawcy pragnący zapewnić swoim pracownikom świadczenia pozapłacowe, które będą dopasowane do ich zainteresowań i w pełni zaspokoją ich pragnienia oraz potrzeby chętnie korzystają z możliwości jakie oferuje kafeteria benefitów. Jest to platforma internetowa, na której pracownik znajdzie szeroki wachlarz rozmaitych świadczeń pozapłacowych spośród, których będzie mógł wybrać interesujące go propozycje. Co więcej, to pracownik decyduje o miejscu i terminie realizacji wybranych przez niego benefitów.

W jaki sposób działa kafeteria benefitów? Każdy z pracowników posiada tam swoje konto, na którym znajdują się środki od pracodawcy przeznaczone na świadczenia pozapłacowe, które pracownik może wykorzystać na dowolne benefity znajdujące się w ofercie kafeterii. Pracodawca w tym celu może wykorzystać środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub środki obrotowe firmy.

Kafeteria benefitów posiada wiele funkcjonalności i jest niezwykle łatwa w obsłudze zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Co więcej jest ona dostępna dla swoich użytkowników 24 godziny na dobę online, dzięki czemu mają oni stały dostęp do oferty benefitów. To pracownik decyduje gdzie, kiedy i z jakiego benefitu chce skorzystać. Tak duża swoboda w wyborze świadczeń pozapłacowych daje pracodawcy pewność, że każdy z pracowników będzie usatysfakcjonowany i zadowolony z benefitów, jakie zapewnia mu firma.