Problemy przedsiębiorców, czy prowadzenie biznesu jest trudne?

Niniejszy artykuł pod tytułem Kaizen zorientowany na zespół nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kaizen zorientowany na zespół należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie koszty ponosi firma. Jakie są główne przyczyny upadku firm? Jak to wygląda od środka? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Wysokie składki do ZUS

To największy minus, który odciąga nas od prowadzenia własnej firmy. Warto jednak pamiętać, że przedsiębiorca pełną składkę ZUS za siebie odprowadzał będzie dopiero po 30 miesiącach od momentu otwarcia działalności gospodarczej.

Trudności z pozyskaniem kredytu

Bardzo często na start działalności potrzebne są dodatkowe środki na pokrycie kosztów otwarcia firmy. Obecnie zaostrzone zostały warunki przyznawania kredytów dla firm zaczynających swoją działalność, gdyż nie wykazują one odpowiedniej zdolności kredytowej.

Zatory płatnicze

Sprzedaż towarów i usług z odroczonym terminem płatności (czyli tzw. kredyt kupiecki) to dziś podstawowy organ działania. Niestety nieprzestrzeganie go powoduje pewne komplikacje finansowe i zatory płatnicze. Ponad połowa małych i średnich firm boryka się z tym problemem, a statystyki te wciąż rosną. Jest to bardzo niebezpieczne dla przedsiębiorstw, ponieważ pogłębiające się pogorszanie płynności finansowej może prowadzić do upadku firmy.

Skomplikowany system podatkowy

W Polsce istnieje bardzo skomplikowany system podatkowy, z którym wielu przedsiębiorców sobie nie radzi. To przeregulowany, zawiły, mało przejrzysty, bardzo często niespójny i niestabilny system. Ciągłe wprowadzanie w nim zmian nie ułatwia życia przedsiębiorcom. Polscy przedstawiciele działalności gospodarczych boją się interpretacji prawa przez urzędników skarbowych, które zbyt często wydawane są na niekorzyść podatnika.

Biurokracja

Polski rząd bardzo „powoli” pracuje nad znacznym ograniczeniem biurokracji, to jednak nadal przedsiębiorca zobowiązany jest do wypełnienia stosu dokumentów i dostarczenia ich odpowiednim służbom. Miejmy nadzieje, że wkrótce zostanie to ograniczone.

Niewydolny wymiar sprawiedliwości

Sądownictwo w Polce pozostawia wiele do życzenia, głównie jeśli chodzi o wyjaśnienie jakiegoś sporu – zazwyczaj trwa to przez lata. Sędziowie i prokuratorzy popełniają również mnóstwo błędów, przez które nie jedna firma została zamknięta