5 pomysłów na luksusowe pudełka kartonowe na biżuterię!

372
5 pomysłów na luksusowe pudełka kartonowe na biżuterię!

Kartonowe pudełka to praktyczny i ekologiczny sposób na elegancką oprawę dla produktów luksusowych. Z tego rozwiązania korzystają między innymi producenci markowych zegarków, kolii oraz kolczyków. Jak zaprojektować oryginalne pudełka kartonowe na biżuterię?

Pudełka kartonowe na biżuterię – jak zaprojektować wyjątkowe pudełko?

Kartonowe niewielkie opakowania to bardzo dobre rozwiązanie dla producentów biżuterii. W stylowych i estetycznych opakowaniach można dostarczyć do klienta między innymi zegarek, kolczyki, bransoletki, przypinki oraz pierścionki. Wewnątrz kartonowego pudełka na biżuterię da się zamontować przegródki lub wkładki, które uporządkują jego zawartość. Opakowanie można także wyścielić elegancką poduszką, by należycie wyeksponować kosztowności. Po co to wszystko?

Wygląd opakowania wpływa w dużej mierze na unboxing experience

Kartonowe pudełka to produkt, który do niedawna kojarzył się jedynie z masowymi dostawami i brzydkimi, brązowymi opakowaniami z tektury. Były one nieatrakcyjne,  anonimowe i miały za zadanie jedynie zabezpieczyć towar w trakcie dostawy, tak, by nie doszło do uszkodzeń lub kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Dziś jednak kartonowe pudełka mają o wiele więcej funkcji i daleko im do brzydkich, szarych opakowań z tektury.

Nowoczesne kartonowe opakowania na prezenty są estetyczne i gustowne, a także przyjazne dla naturalnego środowiska. Wytwarza się je z materiałów, które mogą być wielokrotnie wykorzystywane i są biodegradowalne. W takich opakowaniach można nie tylko przechowywać, ale także i sprzedawać produkty bezpośrednio klientowi. Co więcej, to właśnie one mogą przyczynić się do wywołania u niego unboxing experience, czyli przyjemności w trakcie rozpakowywania.

Gdy konsument po raz pierwszy rozpakowuje dany produkt, na jego odczucia może wpłynąć wiele czynników. Ważne jest, w jaki sposób pudełko się otwiera i zamyka, a także, czy jego wygląd, zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny, jest estetyczny. Liczą się także różne dodatkowe zabiegi, np. zastosowanie nadruków we wnętrzu lub zamknięcie pudełka elegancką wstążką. Tego typu rozwiązania zwiększają doznania w trakcie odpakowywania paczki! Jak w ten sposób stworzyć idealne pudełka kartonowe na biżuterię? Co zrobić, by design opakowania był tak samo luksusowy, jak produkt, który się w nim znajdzie? Mamy dla Ciebie 5 inspiracji!

5 pomysłów na luksusowe pudełka kartonowe na biżuterię!

#1 Tłoczenie logotypu

Na kartonowe pudełka można nanieść wysokiej jakości nadruki. By nadać opakowaniu charakter Premium, logotyp można wytłoczyć na przedniej stronie opakowania. Z takich rozwiązań korzystają nie tylko producenci luksusowej biżuterii, ale także firmy produkujące drogą i ekskluzywną żywność, odzież oraz elektronikę.

#2 Nadruki nie tylko z zewnątrz

Oryginalne opakowania to świetny sposób na to, by przyciągnąć na dłużej uwagę klienta. Aby pudełko było wyjątkowe, możesz nadrukować nie tylko jego zewnętrzne ściany, ale także wnętrze! Nadrukowanie wewnątrz miłego lub zabawnego hasła reklamowego przyczyni się do wywołania u klienta emocji w trakcie otwierania upominku. Wewnątrz można nanieść także logotyp firmy – tak np. robi słynna i kultowa na całym świecie marka Rolex.

#3 Pudełka z wieczkiem na biżuterię

Pudełko z wieczkiem to dobry pomysł na opakowanie dla markowych produktów. Dwuczęściowa budowa pudełka pozwala należycie wyeksponować produkt i podkreślić jego walory. W ten sposób można pakować praktycznie wszystko – pierścionki, kolie, kolczyki, a także zegarki. Dodatkowo można wyścielić takie pudełko piankową poduszeczką, by podnieść lekko do góry produkt i pokazać go w całej okazałości.

#4 Minimalizm i klasyka

Do pakowania biżuterii świetnie sprawdzają się pudełka o minimalistycznym design. Modne kolory to kontrastowe zestawienia bieli i czerni, a także różne połączenia czerni z czerwienią i złotem. Im mniej kolorów, tym lepiej, ponieważ opakowanie wygląda wtedy stylowo i profesjonalnie.

#5 Seria markowych opakowań

Jeden rodzaj opakowania to czasem za mało. Niektóre firmy zdecydowały się wprowadzić całą kolekcję limitowanych opakowań produktowych dla swoich klientów, dzięki czemu skutecznie wyróżniają się na rynku. Poza kartonowymi pudełkami, produkty można wysyłać także w papierowych torbach oraz niewielkich, kwadratowych lub okrągłych pudełeczkach. Wiele zależy od gabarytów i rodzaju produkowanych artykułów.

Do kogo zgłosić się, gdy zależy nam na pudełkach kartonowych dla naszej marki?

Aby stworzyć profesjonalne pudełko kartonowe dla produktów, najlepiej zgłosić się do firmy, która ma doświadczenie w tej branży. Taki producent opakowań doradzi, jak zaprojektować pudełko oraz pomoże dobraniu odpowiednich wykończeń i uszlachetnień. A gdy już projekt zostanie zaakceptowany, przystąpi do dzieła i stworzy wyjątkowe i niepowtarzalne, markowe opakowanie.

Jeśli szukasz idealnego opakowania dla Twoich luksusowych produktów, warto przyjrzeć się polskiej firmie Packhelp. To czołowy producent spersonalizowanych pudełek, które same w sobie mogą stanowić wizytówkę Twojej firmy.