Jak przekonać klienta do zakupu? 5 pomysłów

Niniejszy artykuł pod tytułem Kaizen zorientowany na zespół nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kaizen zorientowany na zespół należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak przekonać klienta do zakupu – to pytanie zadają sobie niezmiennie handlowcy, zarówno Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sprzedażą, jak i bardziej doświadczeni weterani. Co więc robić, by zachęcić do produktu? Przedstawiamy 5 pomysłów!

Jak przekonać klienta do zakupu – 5 pomysłów dla handlowca

#1 Poznaj swojego klienta

Każda rozmowa sprzedażowa powinna zostać poprzedzona krótką rozmową zapoznawczą – zanim zaczniesz przekonywać klienta do zakupu, poznaj jego potrzeby, oczekiwania i obawy. Wtedy będzie Ci łatwiej dopasować przekaz oraz formę reklamy do swojego odbiorcy.

#2 Mów językiem korzyści

Aby sprzedać dany produkt, należy przedstawić go z jak najlepszej strony. Zwroty takie jak „dla Pani/Pana bezpieczeństwa”, „cieszy się ogromną popularnością”, „lepiej, taniej, korzystniej” zdecydowanie ułatwiają sprzedaż!

#3 Powołaj się na wcześniejsze sukcesy

Nawiązanie do konkretnej historii z życia wziętej, pokazanie, że dany produkt spełnia swoje przeznaczenie, jest przydatny i poprawia jakość życia innych konsumentów – takie działanie również przybliży Cię do sprzedaży.

#4 Zamiast tłumaczyć, pokaż produkt

Tłumaczenie technicznych niuansów często mija się z celem – lepiej przedstawić dany produkt w konkretnej sytuacji lub zaprezentować, co potrafi.

#5 Dodaj gratis lub coś od siebie

Każdy lubi dostawać prezenty. Jeśli jesteś w stanie zapewnić swojemu klientowi coś więcej, niż tylko produkt, z pewnością zachęci go to do zakupu. Dodatkowy pakiet, pokrowiec, rabat na kolejną usługę – na pewno dysponujesz wieloma narzędziami, które pomogą Ci zaskarbić sobie zaufanie klienta i pozostawić dobre wrażenie!

Jak przekonać klienta do zakupu – co jeszcze może w tym pomóc?

Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze można zrobić, jak przekonać klienta do zakupu, warto zastanowić się nad zakupem materiałów promocyjnych i reklamowych dla swojej firmy. Mowa o drukowanych wolnostojących bannerach, stojakach, displayach i standach, które możesz umieścić w strategicznych miejscach, np. przy sklepowych półkach i w innych miejscach sprzedaży.

To niedrogie narzędzie, dzięki któremu skutecznie przyciągniesz uwagę klienta i zachęcisz go do zapoznania się z zaprezentowanymi towarami. Standy i różnego rodzaju zabudowy paletowe możesz wykorzystać także podczas firmowych eventów, np. na targach, by zaprezentować jak najlepiej swoją markę.